مرتضی سلطانی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مراسم اختتامیه جام باشگاههای کتاب‌خوانی کشور که ۲۱ دی در تالار باغ کتاب تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، این باشگاه به سرپرستی عبدالحکیم بهار فعال فرهنگی روستای رمین به ‌عنوان باشگاه برگزیده شایسته تقدیر شد.
وی افزود: همچنین در این جشنواره از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار به‌ عنوان نهادی فعال در امر جذب باشگاه‌های کتابخوانی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.
وی تصریح کرد: جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی روشی ترغیبی برای مشارکت و جذب کودکان و نوجوانان در مطالعه کتاب است که فعالیت آن از اردیبهشت‌ ماه سال ٩٦ آغاز شده و شهرستان چابهار به ویژه روستای رمین با بیش از ٢٥ باشگاه کتاب‌خوانی در سیستان و بلوچستان و کشور پیشتاز است.
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: رمین یکی از بنادر مهم ماهیگیری در سواحل مکران محسوب می شود که سال ٩٣ به‌ عنوان روستای برتر کتاب کشور معرفی‌ شده است.
سلطانی نژاد با اشاره به علاقه زیاد مردم و صیادان رمین به کتاب و کتابخوانی افزود: سال ٩٤ نیز طرح کتابدار این روستا از میان ٨٠٠ طرح کشوری به ‌عنوان ١٠ طرح برتر دوستدار کتاب انتخاب ‌شده بود.
وی اظهار داشت: عبدالحکیم بهار سرپرست باشگاه ‘با بال های کتاب در آسمان دانایی’ نویسنده و شاعر خوش ‌ذوق این روستاست که به دلیل علاقه زیاد به کتاب و کتاب ‌خوانی یکی از اتاق ‌های خانه خود را تبدیل به کتابخانه محلی کرده است.
وی ادامه داد: این کتابخانه محلی با توجه به استقبال بسیار خوب مردم از آن به ‌عنوان طرح برتر دوستدار کتاب معرفی‌ شده است.
به گزارش ایرنا رمین یکی از روستاهای بزرگ بندر چابهار واقع در دهستان کمبل سلیمان بخش مرکزی این شهرستان است.
چابهار در فاصله ۶۳۶ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
۳۰۴۲**۶۰۸۱ خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانی

انتهای پیام /*


منبع این نوشته
روستای رمین چابهار در جشنواره جام باشگاههای کتابخوانی کشور شایسته تقدیر شد

برچسب ها :